$path

Jak dobrze dobrać biustonosz? Podstawowe zasady brafittingu

0
Jak dobrze dobrać biustonosz? Podstawowe zasady brafittingu

Chyba każda z nas kiedyś tego doświadczyła - mowa tutaj o trudnościach z wyborem odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Sama rozmiarówka nie jest zbyt intuicyjna, często też nie wiemy, w jaki sposób zabrać się do pomiarów i ustalania naszego rozmiaru miseczki. 

Dobór odpowiedniego biustonosza jest kluczowy nie tylko dla wygody, ale również dla wyglądu naszego biustu i poczucia pewności siebie. Niestety, wiele kobiet nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza, co może prowadzić do dyskomfortu, a nawet problemów zdrowotnych. Dlatego warto poznać podstawowe zasady brafittingu! Jak dobrać biustonosz? Zapraszamy do lektury!

Czym jest brafitting?

Brafitting to termin, który oznacza profesjonalne dopasowanie biustonosza do sylwetki kobiety. To nie tylko kwestia wyboru odpowiedniego rozmiaru, ale także kształtu i typu miseczek biustonosza. Dobrze dopasowany biustonosz powinien zapewniać odpowiednie podparcie dla biustu, bez ucisku czy otarć. Wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z usług brafitterki, która pomaga w doborze odpowiedniego biustonosza w profesjonalny sposób.

Rozmiar stanika - co oznaczają liczby i litery?

Rozmiar biustonosza to kombinacja liczby i litery. Co oznacza jedno i drugie? Liczba odpowiada obwodowi pod biustem, mierzonym w centymetrach. A litera oznacza rozmiar miseczki, czyli objętość biustu. Jest to standardowy sposób oznaczania rozmiarówki każdego biustonosza - jeśli w sklepie trafisz na rozmiar standardowy dla ubrań (XS,S,L itd.), lepiej go unikać. Taka rozmiarówka zdecydowanie utrudnia dobór odpowiedniego rozmiaru stanika, a także ogranicza różnorodność modeli.

Jak dobrać rozmiar biustonosza

Rozmiar miseczki

Warto dokładniej wytłumaczyć kwestię rozmiaru miseczki. Tak jak obwód pod biustem jest dla nas intuicyjny, ponieważ jest to po prostu wartość liczbowa w centymetrach, tak miseczki oznaczone literami mogą budzić nieco wątpliwości. Rozmiar miseczki dobieramy na podstawie obwodu w biuście, od którego odejmujemy obwód pod biustem. Uzyskana wartość, czyli różnica między biustem a podbiuściem, wskazuje na miseczkę, którą powinnyśmy wybrać. Miseczka 

Różnica pomiaru (obwód w biuście - obwód pod biustem)

A

12-13,5

B

14-15,5

C

16-17,5

D

18-19,5

E

20-21,5

F

22-23,5

G

24-25,5

H

26-27,5Przewodnik po dobieraniu rozmiaru biustonosza

Teraz, kiedy znamy już podstawy, możemy przystąpić do wyboru właściwego rozmiaru biustonosza!

Krok 1. Pomiar obwodu pod biustem

Na początku potrzebujemy pierwszego z dwóch wymiarów, czyli obwodu pod biustem. Potrzebna nam będzie miarka krawiecka z centymetrem. Mierzymy się zaraz pod biustem, nie w talii! Miarka powinna być dość ciasno i dokładnie dopasowana, a wynik, który uzyskamy, warto raczej zaokrąglić w dół, czyli przykładowo, jeśli wyjdzie nam 74 cm, lepszym rozmiarem niż 75, będzie 70.

Krok 2. Pomiar obwodu biustu

Biust mierzymy w najszerszym punkcie, mniej więcej na wysokości sutków. W tym przypadku, nie zaciskamy zbyt mocno miarki, ale nie powinnyśmy też zostawiać luzu.

Krok 3. Obliczenie rozmiaru miseczki

Odejmij obwód pod biustem od obwodu biustu. Wynik określa, jaką literę miseczki będziesz potrzebować. Skorzystaj z wcześniej tabelki, aby przeliczyć różnicę na odpowiednią literę.

Krok 4. Ostateczny rozmiar biustonosza

Ostateczny rozmiar biustonosza to połączenie liczby (obwodu) i litery (rozmiaru miseczki). Na przykład, jeśli obwód pod biustem wynosi 80 cm, a różnica między obwodem biustu a obwodem pod biustem to 15 cm (co odpowiada rozmiarowi miseczki B), twój ostateczny rozmiar biustonosza to 80B.

Uwaga! Dlaczego oba wymiary są tak potrzebne? Sama literka nic nie oznacza! Zupełnie inaczej wygląda biustonosz 70C, a 85C - miseczki dla różnych wymiarów pod biustem mają różne rozmiary.

Jak dobrać biustonosz do kształtu biustu?

 Jak dobrze dobrać biustonosz

 Oprócz właściwego rozmiaru, ważne jest także dopasowanie biustonosza do kształtu twojego biustu. Przykładowo, mniejszy biust będzie się pięknie prezentował w tzw. braletce, czyli delikatnym staniku bez fiszbin. Jeśli z kolei paniom z mniejszym biustem zależy na efekcie większych piersi, warto dobrać odpowiedni stanik typu push-up

Jeśli twój biust jest pełny na dole, sprawdzi się tutaj biustonosz z miseczkami typu balconette lub plunge, które pozwalają biustowi "odetchnąć" i unikają ucisku, jednocześnie ładnie unosząc piersi. Warto też pamiętać o tym, że za pomocą odpowiedniego kształtu stanika i wkładek, można także ładnie wyrównać asymetrię biustu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium